Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden 2.- 6.května

8. 5. 2016

První květnový týden nám uběhl velice rychle, děti mají za sebou další akci i talentové zkoušky do sportovky......

V ČJ kromě procvičování pravopisu opakujeme práci s větou, mluvnické kategorie u sloves a podst. jmen a začali jsme poslední kapitolu pravopis velkých písmen. Ve slohu jsme pracovali s rozborem textu, kde jsme si ho dělili na jednotlivé odstavce, vyhledávali podstatné informace, na základě kterých jsme tvořili osnovu k textu.

V matematice písemné dělení, desetinná čísla, zlomky, převody jednotek délky. Poslední kontrolní testík dopadl velmi dobře a moc jsem děti chválila! Vrátili jsme se k velkým číslům, řešení rovnic a hlavně musíme zapracovat na řešení slovních úloh. V geometrii konstrukce trojúhelníku, výpočet obvodu a obsahu.

Z vlastivědy jsme ve čtvrtek psali poslední test z historické části a s výsledkem jsem velmi spokojená. Ti co nebyli ve škole, si to napíší hned v pondělí. 

V přírodovědě jsme zopakovali kapitoly o dýchací soustavě a oběhové soustavě, test bude v úterý. Začali jsme si povídat o trávicí soustavě, s níž souvisí i zdravá a pestrá strava.

Jinak v průběhu příštího týdne pošlu po dětech k vyplnění zdravotní dotazník na ŠvP. Prosím spolu se zdrav.potvrzením od lékaře přinést do úterý 17.května!